Chaty a chalupy v Česku a na Slovensku

Chaty a chalupy - Chytří jezdí na chalupy

- Menu
Hledám objekt v termínu od
do
search
Textové hledání Rozšířené hledání
Úvodní stránkaChytří jezdí na chalupy
chaty a chalupy-sk chaty a chalupy-de chaty a chalupy-en chaty a chalupy-pl chaty a chalupy-ru
pocet - popis
naše firma v současnostipoukázkapři práci v hlavní kancelářipři práci v hlavní kancelářiředitelnahorní etážobčas je potřeba vyjít na vzduchpobyt na vzduchu neuškodísuterénpůvodní stav objektu firmy, květen 2002původní stav dvorku, květen 2002rekonstrukce začínázvedáme krovy, listopad 2002střešní krytina přišla na řadu v lednu 2003stěhujeme se do nového, květen 2003vzor inzerátu r.2004vzor inzerátu r.2004

Chytří jezdí na chalupy

V současné ekonomicky nelehké době mnozí z nás hledají různé možnosti jak se nepřipravit o každoroční, tolik potřebné chvíle odpočinku, ale zároveň výrazněji nezatížit rodinný rozpočet. Tuzemsko se zdá být rozumnou alternativou, ale každý si jistě položí otázku: Máme na to, trávit dovolenou v hotelu či penzionu? Neklesejte na mysli, není třeba zbytečně utrácet, je tu ještě jedna možnost – chaty a chalupy.

Proč jet na chatu či chalupu ?


1) Když chcete ušetřit za stravu i dopravu
Cestováním po tuzemsku ušetříte za benzín i dálniční poplatky. Náklady za stravování snížíte vlastní přípravou.

2) Když nechcete utrácet peníze v cizích zemích

Pokud nebudete vozit peníze do zahraničí a nebudete podporovat cizí ekonomiky, v konečném důsledku tím pomůžete sami sobě.

3) Když máte rádi pamětihodnosti

Znalost přírodních a kulturních krás rodné země patří k základním hodnotám každého člověka. Nikdy není pozdě začít je objevovat.

4) Když milujete turistiku a cykloturistiku

Pěší turistika je naším národním sportem, stále častěji však vyrážíme do přírody i na kole. Pohyb na čerstvém vzduchu prospívá tělesnému i duševnímu zdraví.

5) Když rádi grilujete a sedáváte u táboráku

Po příjemně stráveném dni není nic lepšího než posezení u hřejícího ohně. Připravíte si voňavou pečínku a hrdlo svlažíte něčím studeným.

6) Když chcete trávit dovolenou v bezpečí

Dejte přednost klidné a bezpečné dovolené před rizikem cestování do zahraničí. Nástrahy letecké dopravy jsou stále aktuální.

Pro koho je pobyt na chatě či chalupě vhodný ?


1) Pro rodiny s dětmi

Z ekonomického hlediska se jedná o nejvýhodnější a nejpohodlnější rodinnou dovolenou. Hotely jsou drahé a neposkytnou vám tolik volnosti a svobody. Dovolená pod stanem je naopak příliš nekomfortní a vysoce závislá na proměnlivosti počasí.

2) Pro přátele

Jestli se díky pracovnímu nasazení nestíháte v průběhu roku setkávat s přáteli, pak pobyt na chatě je pro vás ideální volbou. Pokud se domluví na společném pobytu více rodin, finanční náklady se až nečekaně sníží.

3) Pro seniory

Starší ročníky u nás stále patří mezi nejnižší příjmové skupiny. Proč by si ale měli senioři odepírat činnosti, které je baví? Aspoň na malou chvíli se stát znovu chalupářem, navštívit místa spojená se starými vzpomínkami, potkat dávné přátele. To vše se může brzy stát realitou.

4) Pro všechny, kteří si potřebují odpočinout…

V dnešní uspěchané a přetechnizované době možná občas zatoužíte po chvílích absolutního klidu. Proč ne? Sbalte si věci, usedněte do auta a v pozemském ráji se můžete ocitnout doslova za pár minut!

5) ...ale i pro milovníky aktivního odpočinku

Aktivní dovolená se již dávno neomezuje pouze na toulky po značených stezkách. Dnes můžete vy i vaše děti rozvíjet desítky stovky různých sportovních aktivit. K vyžití slouží nespočet nových sportovišť, cyklotras, aquaparků, lyžařských středisek atd. Budete-li chtít, vaše vysoká adrenalinová hladina nikdy nepoklesne.

6) Pro milovníky netradiční dovolené

Pojem chata, případně chalupa dnes již není striktně ohraničen. Ve škále nabídek znatelně přibylo množství netradičních rekreačních objektů, jako jsou např. mlýny, hájovny, vinné sklípky, zámečky, sruby, vily, rybářské chaty, zemědělské usedlosti, tvrze, ranče, mobilní domy atd. Toto široké spektrum ubytovacích možností uspokojí i tu nejnáročnější klientelu.

Jak a kde si pronájem objednat ?


1) Využít individuálních nabídek na internetu
Přestože se tato možnost jeví jako nejjednodušší a nejrychlejší, přináší s sebou různá úskalí:

- Složité je vyhledávání objektu, neboť konkrétní nabídky nejsou nikdy na jednom místě a je nutné je vždy vyhledávat po celém internetu.
- Nemusíte také vždy narazit na seriózního pronajímatele, ale naopak na někoho, kdo neustále mění podmínky, např. podle toho jak lukrativní klient se mu ozve. Totéž platí pro termíny, kdy se často stává, že pronajímatel zruší týdenní termín, pokud se mu přihlásí zákazník na týdny dva.
- Individuální nabídky na internetu také bývají často neaktuální. Pronajímatel chaty nemá čas ani prostředky na to, aby jeho prezentace byla pravidelně spravována a aktualizována. Může se tak stát, že konkrétní termíny jsou vedeny jako volné, ale ve skutečnosti jsou již dávno obsazeny.
- Pokud se domluvíte a objednávka se realizuje, zasíláte peníze neznámým lidem, kteří často nemají firmu či živnost. Pronajímatel chaty může být v úpadku či exekuci. Tyto skutečnosti se často zákazníci dozví, až když už je pozdě.
- Velmi problematické je uplatnění reklamace, neboť status individuálních pronájemců není statusem řádného obchodního subjektu na nějž se vztahují spotřebitelské zákony.
- V neposlední řadě u individuálních nabídek nikdy nevíte jestli objekt skutečně existuje, anebo jestli jste se nestali obětí podvodu.

2) Využít služeb cestovní agentury či kanceláře
Zájemci o pronájem chaty či chalupy se často mýlí v domněnce, že při využití služby zprostředkovatele zaplatí vyšší cenu. Není to pravda!

- Ve většině případů jsou ceny podobné a nadále se srovnávají. V mnoha případech jsou ceny u cestovních agentur dokonce výhodnější než u individuálních nabídek.
- Chaty a chalupy v nabídkách agentur pečlivě posuzovány z hlediska vhodnosti pronájmu a jsou pravidelně navštěvovány odbornými pracovníky. Nekvalitní a problematické objekty se do nabídek nezařazují!
- Nabídky cestovních agentur jsou lépe a profesionálně zpracovány po obrazové stránce (foto + video).
- Popisy objektů jsou vytvořeny trefně a dle obecně platných kritérií cestovního ruchu.
- Nabídky je možné najít na jednom místě, není třeba dlouze a složitě brouzdat po internetu.
- K dispozici je možnost výběru dle zvolených kritérií, aby se zájemce vždy snadněji a rychleji dopracoval k středobodu svých zájmů.
- Zákazník vždy vidí volné a obsazené termíny jednotlivých objektů on-line. Údaje jsou několikrát denně aktualizovány.
- Existuje možnost doporučení vhodných objektů na základě odborných a především osobních zkušeností pracovníků agentury.
- V případě nedodržení ubytovacích podmínek poskytne zprostředkovatel asistenci a podporu při řešení problematických situací.
- Zákazník má možnost uplatnění reklamace dle spotřebitelských zákonů.
- Při možnosti příspěvku od zaměstnavatele či uplatnění pobytu na firmu je samozřejmostí vystavení faktury.

Jak poznám seriózní agenturu ?


- tištěný katalog je základem nabídky
- kvalitní internetová prezentace
- jednotná fotodokumentace nabízených objektů s doplněním o videosekvence
- častá a viditelná propagace agentury (časopisy, noviny, internet atd.)
- kompletní a vyčerpávající informace o firmě na internetu (kontakty, fotografie, historie atd.)

U jaké agentury si raději nemám pobyt objednávat ?


- Z hlediska znalosti oboru nedoporučujeme objednávat si pronájem chaty či chalupy u společností s tzv.imaginárním statusem, tj.takových, které podnikají pouze na internetu, bez historie, bez obvyklé pracovní doby, bez vlastní kamenné kanceláře a obsáhlejších kontaktů. (Typickým příkladem je např. pouze mobilní linka, případně e-mailová adresa na centrum či seznam).
- Dále nedoporučujeme objednávat přes tzv.“přeprodávače,“ to znamená servery, které sdružují tisíce až statisíce nabídek zájezdů. Tyto servery se často falešně prezentují jako odborníci na cestovní ruch, ale často nejsou schopny o objektech poskytnout ani nejzákladnější informace.

Na jak dlouho je možné pronájem objednat ?


Odborníci na lidské zdraví a psychiku doporučují účinně odpočívat minimálně dva týdny v kuse, obvyklé turnusy pronájmů chat a chalup jsou však zpravidla týdenní. Tento základní termín platí pro období hlavních sezón (prázdniny), avšak ve zbývajícím (většinovém) období je možné objednávat i kratší turnusy, např.víkendové. Velmi oblíbené jsou prodloužené víkendy, často spojené s dny pracovního volna.

Jak to všechno funguje ?


- jednoduše: 1.objednávka, 2.potvrzení objednávky, 3.VOUCHER
- CA zaplatíte zálohu (provizi) a zbytek ubytovateli
- možnost platby celé částky fakturou v případě potřeby
- na základě VOUCHERU proběhne předání objektu (ubytovací protokol)
- na konci pobytu odevzdání objektu (Všeobecné podmínky)

Je možné poradit s výběrem ?


- kvalitní nabídky na internetu obsahují možnost výběru objektů dle zvolených kritérií
- podrobné informace o objektech, které nejsou obsaženy v textu, Vám seriózní agentury poskytnou na vyžádání

Další informace


- podrobné podmínky rekreačních pronájmů musí být obsaženy ve všeobecných podmínkách

Mýty